2016. 2017. 2018. gads

Jaunumi

Aicina piedalīties vides objektu festivāla „Ziemassvētku egļu ceļš 2020” projektu atlases konkursā

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (RD IKSD) izsludina Vides objektu festivāla „Ziemassvētku egļu ceļš 2020” projektu atlases konkursu.

Lasīt vairāk

“Ziemassvētku egļu ceļš 2019” noslēdzies – noskaidrota skatītāju simpātija un atvērts jubilejas katalogs

Ar pateicības pasākumu projektu autoriem un sadarbības partneriem, ar skatītāju simpātijas balvas pasniegšanu un jubilejas gadam veltītā kataloga atvēršanu, noslēdzies 10. vides objektu festivāls “Ziemassvētku egļu ceļš”.

Lasīt vairāk

Festivāla “Ziemassvētku egļu ceļš” apmeklētājus aicina balsot par savu egli

Vēl līdz 12. janvārim Rīgā ir apskatāmi festivāla “Ziemassvētku egļu ceļš” vides objekti, bet jau tagad izvirzās vairākas egles, kuras par savām iemīļotākajām norāda festivāla apmeklētāji, balsojot tīmekļa vietnē www.eglufestivals.lv. Balsojums turpināsies līdz pat festivāla noslēguma dienai.

Lasīt vairāk

Festivāls izaicina sacensībai

10. vides objektu festivāla “Ziemassvētku egļu ceļš” autordarbi galvenokārt apskatāmi Kronvalda parkā. Piemēram, iepretim Kongresu namam krāšņi gozējas no 3000 ledlampām veidotais mākslinieku Kristīnes un Oskara Bērzu vides objekts “Ledvīrs”.

Lasīt vairāk

Egļu ceļš līdz Japānai

Visu pirmssvētku un svētku laiku pat līdz janvāra vidum Rīgas pilsētvidē jau desmito gadu apskatāmas no visdažādākajiem materiāliem veidotas egles. Nu jau ne tikai Latvijā pazīstamā objektu festivāla “Ziemassvētku egļu ceļš” idejas autors Guntars Kambars uzsver, ka egle ir kopā būšanas simbols, un cer, ka tā no obligātā svētku saraksta tik drīz nepazudīs.

Lasīt vairāk

Raidījumā “Sveika, Rīga!” - 10. vides objektu festivāls “Ziemassvētku egļu ceļš”

14. decembra raidījums "Sveika, Rīga!" ir veltīts vides objektu festivāla “Ziemassvētku egļu ceļš” norises 10 gadu jubilejai. Festivāls šajā laika periodā ir nogājis interesantu ceļu, radot virkni objektu no senās, tradicionālās egles līdz abstrakti filozofiskiem vides objektiem.

Lasīt vairāk

Iedzīvotājus aicina iesaistīties akcijā “Citāda egle”

Gaidot svētkus, vides objektu festivāla “Ziemassvētku ceļš” organizatori aicina ikvienu iesaistīties akcijā “Citāda egle”, sūtot foto fiksāciju par mājas, pagalma, darba vietas svētku noformējumu, kuru esat veidojuši pašrocīgi.

Lasīt vairāk

Vācijas televīzijas ieraksts: Ziemassvētki Rīgā

Domājams, ka 1510. gadā bērni Rīgas Melngalvju nama priekšā uzgāja vastlāvju uzstādīto eglīti, kas bija domāta ziemas saulgriežu svinēšanas rituālam, un nejauši izdomāja tajā pakarināt ābolus, salmu rotājumus un krāsainus dzīparus. Rotātais koks bija tik skaists, ka tradīcijas tika saglabātas un pat iekaroja pasauli - vismaz tā apgalvo latvieši.

Lasīt vairāk

Lejupielādē objektu karti

Lai ērtāk varētu iepazīties ar festivāla "Ziemassvētku egļu ceļš" mākslas darbiem, ieteicams lejupielādēt objektu karti.

Lasīt vairāk

Aicinām ikvienu piedalīties brīvprātīgo akcijā “15 egļu stāsti”

Akcijas laikā ēku kompleksa “Trīs brāļu” pagalms Vecrīgā (ieeja no Pils ielas 20) pārtaps par egļu mežu, kurā katru vakaru plkst. 19.00 mākslinieku un sabiedrībā pazīstamu cilvēku vadībā viena no eglēm iegūs savu īpašo rotu.

Lasīt vairāk

Apskatei atklāta foto prezentācija “Rīgas egles stāsts”

5. decembrī ar izstādes atklāšanu Rātsnamā, kā arī svētku uzvedumu un egles iedegšanu Rātslaukumā, sākās 10. vides objektu festivāls "Ziemassvētku egļu ceļš".

Lasīt vairāk

Sācies 10. vides objektu festivāls "Ziemassvētku egļu ceļš"

Lai gan vēsturnieku domas dalās par pirmo zināmo izgreznoto Ziemassvētku egli, tomēr viena no senām leģendām vēstī, ka pirmā svētku eglīte 1510. gadā izrotāta tieši Rīgā.

Lasīt vairāk

Aicina piedalīties festivāla “Ziemassvētku egļu ceļš” atklāšanā

Ceturtdien, 5. decembrī, ar izstādes “Rīgas egles stāsts” atklāšanu Rātsnamā, ar uzvedumu par pirmo rotāto svētku kociņu un egles iedegšanu Rātslaukumā, Rīgā sāksies 10. vides objektu festivāls „Ziemassvētku egļu ceļš”. Tā atklāšanas norisēs piedalīsies Rīgas domes vadība, Rīgas svētku deju grupa, festivāla mākslinieki un organizatori, kā arī laipni gaidīts ikviens interesents, īpaši, ģimenes ar bērniem.

Lasīt vairāk

Pori iepazīst festivālu “Ziemassvētku egļu ceļš”

Sagaidot Ziemassvētku laiku, novembrī Rīgas sadraudzības pilsētā Pori (Somija) tika atklāta izstāde “Rīgas egles stāsts”, kas ikvienam interesentam ļauj iepazīt leģendu par pirmo rotāto Ziemassvētku egli un šīs leģendas iedvesmotu festivālu.

Lasīt vairāk